Ile kosztuje przegląd elektryczny w domu jednorodzinnym?

Ile kosztuje przegląd elektryczny domu jednorodzinnego

Przegląd elektryczny w domu jednorodzinnym kosztuje zazwyczaj około 400 – 900zł raz na 5 lat (około 80-180 zł rocznie). Zapoznaj się z wpisem, żeby zrozumieć od czego zależy cena takiego przeglądu i na co zwrócić uwagę.

Dokładną cenę dla Twojego obiektu budowlanego poznasz przesyłając do nas niezobowiązujące zapytanie, w którym przedstawmy Ci wszystkie warianty cenowe dopasowując się do Twoich preferencji..

Przegląd elektryczny – na czym polega?

Przegląd Elektryczny w domu jednorodzinnym jest przeglądem znacznie bardziej wymagającym niż np. przegląd kominiarski. Elektryk dokonujący przeglądu musi być wyposażony w narzędzia monterskie oraz specjalistyczne (często kosztowne) urządzenia pomiarowe.

Miernik pozwala na zmierzenie parametrów instalacji elektrycznej takich jak: rezystancja uziemienia, rezystancja izolacji, impedancja pętli zwarcia, czas i prąd zadziałania wyłącznika różnicowoprądowego i to właśnie pomiary tych parametrów są częścią składową przeglądu.

Inspekcji poddawane są również rozdzielnice elektryczne, aparaty zabezpieczające oraz osprzęt elektroinstalacyjny w każdym pomieszczeniu w budynku. W porównaniu do przeglądu kominiarskiego, zakres prac wykonywanych w ramach przeglądu elektrycznego oraz stopień ich skomplikowania są znacznie większe.
Czas przeglądu elektrycznego również jest znacznie dłuższy nić wizyta kominiarza, do której jesteś przyzwyczajony.

Od czego dokładnie zależy cena przeglądu elektrycznego w domu?

Wpływ na cenę przeglądu mają jeszcze inne elementy m.in.

  1. Wielkość domu — statystycznie im większy dom, tym więcej pracy podczas przeglądu i sporządzania dokumentacji, co kosztuje więcej czasu. W Dragon Energy staramy się uśredniać te ceny do akceptowalnych poziomów.
  2. Lokalizacja — im dalej technik musi dojechać, tym większy koszt dojazdu oraz czas „zajętości”. W Dragon Energy optymalizujemy te koszty w taki sposób, żeby łączyć zlecenia w pobliskich domach, wtedy nie obciążamy tymi kosztami klientów, ale wiąże się to czasem z nieco dłuższym czasem oczekiwania.
  3. Rok wykonania instalacji elektrycznej — im więcej sprawdzeń musimy wykonać i udokumentować, tym wyższa cena usługi.
  4. Elementy składowe instalacji — np. instalacja odgromowa, fotowoltaika, magazyny energii, zasilanie awaryjne budynku itp.
  5. Rodzaj przeglądu – czy jest to przegląd odbiorczy, po remoncie, czy okresowy.
  6. Ilość domów w okolicy – łączenie przeglądu elektrycznego z bliskimi lub sąsiadami w tym samym terminie, to najlepszy pomysł na obniżenie kosztów przeglądu. Zaangażuj sąsiadów i skontaktuj się z nami, a na pewno uzyskasz atrakcyjniejszą cenę przeglądu.

Przygotowanie i przechowywanie protokołu

Badanie instalacji to jedno, ale odpowiednie udokumentowanie wykonanych sprawdzeń to osobny temat. Sporządzenie dobrej jakościowo dokumentacji, honorowanej przez ubezpieczyciela w przypadku wystąpienia szkody często zajmuje więcej czasu niż samo sprawdzenie elektryczne.

Nasze protokoły zawierają zwykle kilkanaście stron z opisanymi wynikami oględzin pomiarów i sprawdzeń. W takiej dokumentacji widać co zostało sprawdzone i w jakim zakresie, kto sprawdzał, jakie ma kwalifikacje, według jakich norm wykonał sprawdzenia, z jakich urządzeń korzystał i czy te urządzenia są odpowiednio skalibrowane.

Bardzo ważnym elementem jest również archiwizacja dokumentacji. Kopie naszych protokołów są archiwizowane w 3 miejscach.

Zatem ile kosztuje przegląd elektryczny w domu?

Przegląd Elektryczny domu jednorodzinnego jest wymagany raz na 5 lat. Przegląd Kominiarski, wymagany jest raz na rok, a  kosztuje około 200-300 zł rocznie (stan na styczeń 2024) i trwa maksymalnie kilkanaście minut.
Przegląd Elektryczny domu

W perspektywie 5-letniej właściciel domu za przeglądy kominiarskie zapłaci około 1000 – 1500 zł.

W Dragon Energy średnie ceny przeglądów elektrycznych są niższe w ujęciu 5-cio letnim, niż za przegląd kominiarski, przy zachowaniu wysokich standardów i jakości obsługi, oraz co najważniejsze jakości protokołu z badania instalacji elektrycznej, który stanowi najważniejszy dokument podsumowujący przegląd.

Zazwyczaj cena wynosi między 400 a 900 zł i najbardziej zależy od wielkości domu, lokalizacji, czasu oczekiwania i/lub łączenia przeglądów z innymi osobami.

Nieco dłuższy czas oczekiwania na usługę, lub grupowe zamawianie usługi z bliskimi i/lub sąsiadami, pozwala nam na ograniczenie kosztów logistycznych, dzięki czemu możemy proponować naszym klientom bardziej atrakcyjne ceny przy zachowaniu bardzo dobrego stosunku ceny do jakości usługi.

Wszystkie warianty cenowe dla usługi przeglądu elektrycznego Twojego domu sprawdzisz tutaj >>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *