Two columns
Pionowo
Poziomo
Kalkulator Ceny Przeglądu Elektrycznego
Suma
Nazwa Podsumowanie
"{{getWooProductName}}" has been added to your cart
Have a promocode?
Promocode Hide Show

Kalkulator nie działa? Wyślij swoje zapytanie na adres: biuro@dragonenergy.pl i przy okazji powiadom nas o niedziałającym kalkulatorze. Możesz również zadzwonić pod numer +48506826921

Pamiętaj: kalkulator pełni funkcję pomocniczą i jeśli działa prawidłowo, to cena również obliczona jest prawidłowo. Jednak ze względu na częste aktualizacje witryny i korzystanie z różnych urządzeń końcowych może zdarzyć się, że kalkulator działa błędnie.

Twoje zamówienie zawsze jest weryfikowane i potwierdzane „ręcznie”, żeby uniknąć nieporozumień, a samo kliknięcie przycisku 'Zamawiam”, nie zobowiązuje Cię do skorzystania z naszej oferty – natomiast jest dla nas sygnałem, że jesteś zainteresowany usługą i bardzo ułatwia dalszą obsługę, dlatego zachęcamy do korzystania z tej formy obliczania cen i kontaktu z nami.

Pytania i odpowiedzi do kalkulatora

Rabat widoczny w kalkulatorze doliczany jest do każdego domu.

Przykładowo: Jeżeli Cena Podstawowa za Dom w kalkulatorze wynosi np. 700 zł, wybrano 3 domy do przeglądu i Rabat Grupowy za Dom wynosi 150 zł, to oznacza, że przegląd każdego z domów będzie kosztował 700 – 150 = 550 zł.

Warunkiem skorzystania z Rabatu Grupowego jest zamówienie usługi przeglądu na ten sam dzień (kub następujące po sobie dni, jeśli ilość domów jest większa), a odległość pomiędzy domami powinna pozwalać na przemieszczanie się między nimi w czasie do 15 minut jazdy samochodem.

Nie

Dopłaty dotyczą tylko zleceń na pojedyncze przeglądy w późnych godzinach. W przypadku przeglądów grupowych nie zmieniamy wcześniej ustalonych cen, nawet jeśli przegląd się przedłuży i będzie wykonywany w późniejszej porze dnia.

W przypadku zleceń grupowych wszystkich Klientów traktujemy równo i na preferencyjnych zasadach, wynagradzając ich za to, że potrafią się zorganizować grupowo i uprościć naszą logistykę.

Może Pan obliczyć cenę dla swojego domu, następnie wybrać w kalkulatorze ile jest domów i wysłać do nas zamówienie z uwagami dopisanymi przez Pana w zamówieniu. Wycenimy pozostałe domy, i odejmiemy od ceny podstawowej rabat za ilość domów.

Gdyby któryś z Pana sąsiadów chciał znać cenę wcześniej, wystarczy, że poda wielkość swojego domu w kalkulatorze i wybierze opcję Przegląd Grupowy podając ilość domów do przeglądu. Cena przeglądu w jego domu będzie Ceną Końcową podaną w kalkulatorze z uwzględnieniem rabatu grupowego wynikającego z większej ilości domów.

W 90% przypadków protokół będzie gotowy „od ręki”.

Tak, jednak termin realizacji usługi w różnych częściach kraju może się różnić.

Tak, wykonujemy przeglądy elektryczne w zasadzie wszystkich rodzajów obiektów budowlanych, a najczęściej są to: domy, biura, żłobki, przedszkola, magazyny, warsztaty samochodowe, budynki usługowe, hale i magazyny, budynki użyteczności publicznej, budynki zamieszkania zbiorowego, budynki mieszkalne wielorodzinne.

W standardowym trybie realizujemy każdy przegląd obiektu do 1000m2 w terminie od 2 do 4 tygodni.

Możesz zamówić (za dopłatą), przegląd ekspresowy, ale będzie on droższy. Jeżeli decydujesz się na szybszą realizację i godzisz się ponieść większe koszty, to wtedy innym naszym klientom proponujemy rezygnację z ich terminu w zamian za rabat.

Jest to najbardziej uczciwe i przejrzyste podejście do relacji z klientami, jakie możemy zaproponować.

Można przyjąć w uproszczeniu, że klient, któremu zależy na czasie finansuje w ten sposób rabat dla klienta, który pierwotnie zajmował konkretny termin przeglądu.

Tak, jest obowiązkowy raz na 5 lat, tak jak w przypadku każdego innego obiektu budowlanego wyposażonego w instalację elektryczną, zgodnie z art. 62, pkt. 1, ustęp 2 Ustawy Prawo Budowlane – nie ma żadnych wyłączeń od tego obowiązku.

Jest to dodatkowa usługa wykraczająca poza standardowy zakres przeglądu instalacji elektrycznej pozwalająca w pewnych warunkach wykryć przegrzewające się aparaty elektryczne, połączenia śrubowe, lub inne połączenia w rozdzielnicy z aparaturą zabezpieczającą (w skrzynce z bezpiecznikami).

Wczesne wykrycie takich usterek stanowi wczesną profilaktykę pożarów, w sytuacjach gdzie zwykła kontrola wizualna (tzw. gołym okiem) jest niewystarczająca.

Jeśli garaż jest wyposażony w instalację elektryczną to przegląd jest wymagany.

Jeśli domek jest wyposażony w instalację elektryczną to przegląd jest wymagany, tak jak dla wszystkich innych obiektów budowlanych.

Przegląd polega (podobnie do przeglądu samochodu) na zbadaniu stanu instalacji elektrycznej za pomocą oględzin, prób, sprawdzeń i pomiarów, w celu znalezienia słabych punktów instalacji wymagających poprawy i sformułowania zaleceń zmierzających do poprawy bezpieczeństwa użytkowanej instalacji (jeżeli takie będą konieczne).

Intencją ustawodawcy jest, żeby instalacje elektryczne były okresowo sprawdzane w celu możliwie wczesnego wykrywania i eliminacji zagrożeń dla zdrowia, życia i mienia jakie niesie ze sobą ich użytkowanie.

Analogicznie do przeglądu samochodu, przegląd instalacji elektrycznej stwierdza sprawność lub niesprawność konkretnych elementów instalacji, ale z reguły nie stanowi diagnozy problemu (o ile jakiś problem w ogóle występuje).

Przykład analogiczny: jedziesz samochodem na przegląd. Podczas badania hamulców diagnosta stwierdza, że prawy hamulec z tyłu nie pracuje właściwie (usterka – bez stawiania diagnozy co do przyczyny) i zaleca udanie się do mechanika w celu zdiagnozowania i eliminacji problemu (zalecenia naprawcze).

Jeżeli w instalacji elektrycznej występują usterki, to część z nich będzie na tyle konkretna, że elektryk dokładnie będzie wiedział co zalecić klientowi, a część może wymagać osobnej interwencji diagnostycznej.

Wynika to głównie z różnic w dostępności bardzo dobrej klasy specjalistów w zakresie przeglądów instalacji elektrycznych w danym regionie, co powoduje, że nie jesteśmy w stanie w rozsądnym terminie wyświadczyć usługi.

Tam gdzie popyt na usługę jest wysoki, a podaż fachowców niska, cena będzie nieco wyższa – i odwrotnie. Tam, gdzie fachowców jest wielu, terminy realizacji są szybsze, a ceny niższe.

Logistyka też ma tutaj znaczenie, ale nie tylko w zakresie kosztów przemieszczania się, ale głównie w zakresie czasu pracy osób przemieszczających się od klienta A do B.

Z tego powodu Przeglądy Grupowe (kilka domów w bliskiej od siebie odległości) są tak często wybieraną przez naszych klientów opcją, bo pozwalają sporo zaoszczędzić.

Niestety stale rosnące koszty pracy stanowią dużą presję na rynku, a osoby wykonujące przegląd muszą wykazać się bardzo specyficzną wiedzą z zakresu budowy instalacji elektrycznych, norm, aktów prawnych, obsługi urządzeń pomiarowych, odpowiedniej interpretacji wyników prób, sprawdzeń i pomiarów.

Na koniec osoba wykonująca te prace musi sporządzić obszerny protokół, w należyty sposób dokumentujący wykonany przegląd, co ma ogromne znaczenie np. z perspektywy ubiegania się o odszkodowanie u ubezpieczyciela (np. w przypadku pożaru).

Te wszystkie czynniki odpowiadają za zróżnicowane ceny przeglądów w różnych regionach Polski.

Cennik naszych przeglądów bazuje na tysiącach wykonanych przez nas wizyt u klientów, co pozwala nam uśrednić nakład pracy potrzebnej do wykonania przeglądu.

Choć nie jest to miara w każdej sytuacji precyzyjna, to regułą jest, że większe domy wymagają więcej pracy, zarówno podczas samego przeglądu jak i później podczas sporządzania dokumentacji.

Więcej pracy = większy koszt.

Generalnie większy dom, to wyższe podatki, wyższe koszty ogrzewania, droższa polisa, ale też większa wartość przy wypłacie odszkodowania (nie życzymy żadnych szkód – nikomu).

Jest to typowa, życiowa prawidłowość – im więcej masz, tym więcej to kosztuje (pracy, zaangażowania, pieniędzy). Nas również kosztuje to więcej pracy, więc cena usługi też jest nieco wyższa.

Oczywiście – jest taka możliwość.

Zawsze w takiej sytuacji staramy się zważyć nasze możliwości i proponować klientom lepsze rozwiązania cenowe jeżeli możemy sobie na to pozwolić.

Jednak uczciwie informujemy, że nie obniżamy jakości naszych usług poniżej naszego normalnego poziomu, co czasami może prowadzić do braku porozumienia, ale zawsze w takiej sytuacji stawiamy sprawę jasno.

Oczywiście, jeżeli będzie to czasowo wykonalne, to jesteśmy w stanie w ten sam dzień, lub następujące po sobie dni wykonać przegląd wszystkich budynków.

W takim przypadku cena ustalana jest indywidualnie i zazwyczaj jest nieco bardziej atrakcyjna, ze względu na większy zakres usługi.

Zachęcamy do wysyłania zapytania poprzez formularz dostępny tutaj >>>